Kas kui mees tahab korraga olla suhtes ja olla vaba on normaalne?

Posted on: november 30, 2020
Martin Kruusvall teraapia

Mees olla ei ole lihtne ning tihti võib olla teraapia sisemise võitluse võitmiseks parim lahendus. Teraapias räägivad mehed tihti oma sisemisest võitlusest vabaduse ja vastutuse vahel. Siin selle teema kohta väike spikker.

Mehed ei suuda tihti leida tasakaalu kahe olulise ürgse vajaduse vahel – olla oma peres, suhtes ning samal ajal olla vaba ja tunda end vaba hingena. See on üks meeste sisekonfliktide põhjuseid. Nad tunnevad, et on justkui sunnitud valima kas ühe või teise vahel. Lõpuks ühed loobuvad igasugusest vabaduse otsimisest, otsustavad pere kasuks ja tunnevad lõpuks end tuhvlialusena. Teised piinlevad soovides liikuda mõlemas suunas korraga, kuid süüdistavad ennast ning arvavad, et neil on midagi viga, sest nii kindlasti ei ole ühiskondlikult aktsepteeritud tunda. Kolmandad otsustavad vabaduse kasuks ja ei loogi püsisuhteid.

Kuidas siis sellest olukorras aru saada?

Alustuseks on mehel oluline selgeks teha, et mis suhe selle vabadusega tegelikult on? Ühest küljest, mees, kes vaba ei taha olla, ongi tuhvlialune. Mees peab tahtma olla vaba, see on mehe loomuses, see on hinge seisund! See on see seisund, milles olles avastatakse maid, vallutatakse mäetippe, käiakse jääaugus, püstitatakse rekordeid, hüpatakse langevarjuga ja sukeldutakse koos haidega ja aetakse koos teiste samasugustega mammutit taga (ok-ok, kaasajal aetakse palli taga 🙂 ! See on see seisund, kus mees tunneb end mehena! Pole kellegile uudis, et naine tahab end tunda naisena. Mees tahab ka end tunda mehena, ürgmehena!

Naised, kes seda praegu loevad – ärge ehmuge – vaba mitte naistest, vaid vaba oma hinges! Uskuge mind, te ei taha omale meest, kes ei taha olla vaba! Just see hingeline vabadus ongi see, mis teeb mehe teile atraktiivseks! Naised kardavad seda teemat nii väga, et mehed ei julge sellest soovist kodus rääkidagi, sest naine võtab kohe isiklikult. Samas just vaba mees on oma hinges vaba, see teeb ta õnnelikus, see annab talle jõudu ning ta tahab seda õnnetunnet ja energiat kellegiga jagada – loomulikult oma naisega!

Mees ja tema hirmud

Vabadus ei saa loomulikult olla eesmärk omaette. Kui hakata küsitlema neid vabaduse fänne, siis enamuses selgub, et tegelikult nad kardavad, et naine hakab neid juhtima ja rahvakeeli ’istub neile pähe’. Siin on vaja kohe panna meeste terminoloogia paika. Mitte naine ei istu pähe vaid mees laseb omale naisel pähe istuda. See on puhas mehe enda vastutus. Ükski naine ei saa pähe istuda, kui sina, kui mees seda ei lase. Samuti ei tasu meestel segi ajada vabaduse soovi ja tahtmatust (loe: hirmu) võtta vastutust. Mõned elavad unistusega, et on võimalik elada nii, et ei võta mingit vastutust-see on suur illusioon.

Eraldi teema on mehed, kes ei loogi püsivaid suhted või viimasel hetkel katkestavad areneva suhte. Nende vabaduse soovi taga on hoopis kaks kavalat hirmu – läheduse hirm ja vabaduse kaotamise hirm. Väliselt on küll ägedad mehed, neil võib olla palju suhteid ja nad on suurepärased professionaalsed tähelepanuavaldajad, kes efektselt initsieerivad suhtlemise ja siis tõmbavad ühel hetkel pidurit. Sellel kõigel on muidugi omad põhjused, aga hirmunud mees pole ürgmees.

Mida paljud mehed ei tea?

Mida paljud mehed ei tea on see, et naisega koos olles võib olla vaba. Vabadus on hingeseisund, seda ei saa keegi ei anda ega võtta ning see tuleb kõigepealt ise oma hinge luua! See kõik on omaenda ja teiste piiride küsimus, oma piirid tuleb selgeks saada kõigepeal iseendal ja siis seda ka teistele selgitada. Tuleb õppida oma vajadusi tundma, EI ütlema ja seda kõike väljandama. Kusjuures meeldival ja armastuväärsel viisil.

Kokkuvõtteks: tahta korraga olla vaba ja olla suhtes on normaalne ja täiesti võimalik. Kellel ei õnnestu, see tuleb teraapiasse 🙂

Martin Kruusvall